Dopisy čtenářům oddělení pro děti 10

Dopisy čtenářům oddělení pro děti 10Moji milí čtenáři, dnes bych vás chtěla upozornit na tituly z našeho fondu, které jsou určené nejmenším dětem. Jsou to knížky, ve kterých převažuje ilustrační složka, a někdy tam nejsou téměř žádná slova. Takové knížky nejsou určené ke čtení, ale k dialogu – dospělý si sedne s dítětem, prohlíží si obrázky a vyprávějí si.

Pro naše nejmenší zaregistrované čtenáře máme tady různá leporela či knihy tištěné na tlusté lepence. S tematikou přírody je to třeba knížka CHRISTINE HENKELOVÉ z řady Objevujeme přírodu nazvaná POTOK A RYBNÍK. Jejím prostřednictvím se seznámíte se všemi tvory i některými rostlinami z tohoto prostředí.
Pro malé milovníky koček z řady Objevuj s úsměvem kniha KOČKY od NIKOLY KUCHARSKÉ. Na obrázcích tištěných na tvrdém papíru přes celé dvě stránky můžete nacházet tolik detailů, můžete hledat různé maličkosti – prohlížení i povídání tak může být po každé trochu o něčem jiném.

Velmi oblíbené jsou knihy, ve kterých se dají odklápět okénka. Dítě otevře okno a hned vidí, co se děje za zdí… Taková je například kniha ANNY SOSSO nazvaná NA STAVBĚ. Ti nejmenší zájemci se z ní dozvědí nejen, jak se staví dům, ale třeba jak se dělá silnice nebo metro.

Knížka se zhruba 50 otevíracími okénky CO LIDÉ DĚLAJÍ je o zajímavých a netradičních povoláních z celého světa. Nad knížkou si můžete s dětmi popovídat o lékařích v Austrálii, kteří musejí ke svým pacientům létat, nebo o natáčení filmů v Indii. Bonusem je ještě na každé dvoustraně vyhledávání nějaké věci ukryté v obrázku.

MŮJ DEN ilustrátora CARYADA je o tom, co zažívá Faltýnkovic rodina od rána do večera v jednom dnu. Již její úplný název Velká knížka Můj den pro malé vypravěče nabízí, co se dá s knížkou dělat. Doslova mluvící obrázky se spoustou detailů přímo vybízejí k vyprávění příběhů ukrytých v obrázcích. Tato kniha se opravdu obejde beze slov. Chce to jen trochu času věnovaného našim nejmenším – uvidíte, co všechno se o svém dítěti dozvíte. V dnešní době je čas na vyprávění a vymýšlení, svět fantazie má křídla a je bezbřehý!

Krásný let nad stránkami knížek vám přeje Helena Jelínková

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: