Návštěva z Chvalšin

V úterý 10. 5. 2022 přijela do oddělení pro děti 4. třída ze ZŠ Chvalšiny na vyprávění o pověstech našeho kraje. Děti už měly základní znalosti o tématu, velmi pěkně definovaly, co je to pověst a jak se liší od pohádky. Vyprávěli jsme si různé pověsti třeba o Bílé paní, ale také o šumavských čarodějnicích. Nechyběly ani pověsti přímo místní, o hastrmanovi z chvalšinského rybníka a o nalezení zvonu na poli. Děti byly velmi pozornými posluchači a společně jsme strávili příjemnou hodinu. Těšíme se na jejich další návštěvu v příštím školním roce!

Návštěva z Chvalšin, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNávštěva z Chvalšin, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNávštěva z Chvalšin, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNávštěva z Chvalšin, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNávštěva z Chvalšin, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: