Promítání a beseda se Stanislavem Motlem

Čtvrtek 11. 5. 2023 jsme téměř celý den věnovali přednáškám novináře a reportéra Stanislava Motla. Během dopoledne nás navštívily dvě třídy českokrumlovských studentů. Gymnazisté shlédli film “Poslední boj Otakara Jaroše aneb Co jsme o bitvě o Sokolova nevěděli”, studenti Střední odborné školy zdravotnické a Středního odborného učiliště Český Krumlov film “Vzpoura v Sobiboru”. Po zhlédnutí reportáží se naše mladé publikum zapojilo do neformální diskuse a poznalo mnoho zajímavostí z novinářské práce pana Stanislava Motla.

Podvečer pak byl věnovaný přednášce a promítání pro širokou veřejnost s názvem “Jarmila a reportér “ o osudové lásce reportéra a novináře Egona Erwina Kische  a Jarmily Haasové – Nečasové. Věděli jste, že už jako dítě si malý Erwin hrál na reportéra, jako dospělý byl vyhlášeným tanečníkem a měl velice rád děti? Že Jarmila byla nějaký čas studentkou medicíny a že byla Kischovou překladatelkou? Úchvatné, poučné a velice zajímavé povídání pana Stanislava Motla přilákalo za celý čtvrteční den do oddělení pro dospělé téměř stovku návštěvníků.

Akce proběhla v rámci spolupráce s Centrem pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov a Městskou knihovnou v Českém Krumlově.

Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (1/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (2/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (3/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (4/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (5/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (6/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (7/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (8/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (9/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (10/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (11/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (12/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (13/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (14/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (15/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (16/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (17/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (18/19)Promítání a beseda se Stanislavem Motlem, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově (19/19)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: