Nejsme jen knihovna!

Náplní knihovnické práce není jen výpůjční služba, nabízíme i řadu akcí a programů pro veřejnost. Snažíme se, aby nabídka našich aktivit byla pestrá a zajímavá, aby si vybrali všichni návštěvníci. Spolupracujeme i s dalšími městskými organizacemi, například Domem dětí a mládeže Český Krumlov, Centrem pro pomoc dětem a mládeži nebo Regionálním muzeem v Českém Krumlově. Účastníme se i celoměstských kulturních akcí jako Kouzelný Krumlov, Svatováclavská noc otevřených muzeí a galerií a dalších.

 

Čteme Hezky Česky

Neformální literární setkávání pořádané společně s Jaroslavou Dominovou v Soukenické ulici u Krámku Hezky Česky. Potkávají se zde milovníci literatury se spisovateli, hlavně regionálními.

Prázdninová knihovna

Týdenní akce pro děti, během které podnikáme výlety do přírody i za památkami Českokrumlovska, tvoříme, soutěžíme a hrajeme si.

Prázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPrázdninová knihovna, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

BOok!con

Akce se zaměřením na žánry fantasy, sci-fi a horor probíhá vždy začátkem listopadu, kdy se celá knihovna promění ve fantastický svět plný monster, kouzel a hrdinů. Součástí celodenního programu jsou besedy, soutěž kostýmů, deskové hry nebo burza knih. Největším lákadlem je možnost vyzkoušet si virtuální realitu.

BOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověBOok!con, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Předvánoční jarmark

Prodej rukodělných výrobků od nekomerčních prodejců, chráněných dílen a seniorských zařízení v prostoru galerie nebo studovny.

Předvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověPředvánoční jarmark, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Výtvarné dílny

Pro děti i dospělé připravujeme výtvarné dílny. Velmi oblíbené jsou tematicky zaměřená tvoření, která probíhají na pobočce na sídlišti Mír. O valentýnské, velikonoční nebo vánoční tvoření bývá velký zájem. Svou zručnost mohou návštěvníci otestovat také ve studovně, kde si přijdou na své i dospělí tvořivci. I tady probíhá tvoření dekorací k různým příležitostem, vyzkoušeli jsme si tu ale i složitější výtvarné postupy jako quilling nebo enkaustiku.

Výtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověVýtvarné dílny, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Soutěže

Naše knihovna každoročně vyhlašuje několik soutěží. Nejmladší z nich je Literární klání v žánrech fantasy, sci-fi a horor, jejíž vyhlášení probíhá právě v rámci BOok!conu. Literární klání je otevřeno dětem i dospělým.

Výhradně pro děti vyhlašujeme Výtvarnou a literární soutěž. Své obrázky a texty na zadané téma mohou přihlásit děti do patnácti let. Všechny práce jsou po vyhlášení vítězů součástí výstavy v oddělení pro děti.

Zajišťujeme také organizaci místního kola soutěže Lesy a příroda kolem nás, kterou každoročně vyhlašují Lesy ČR. Porotou oceněné obrázky posíláme do krajského kola.

Soutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověSoutěže, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Noc v knihovně

V rámci Svatováclavské noci otevřených muzeí a galerií pořádáme noční komentované prohlídky v odděleních knihovny i v atraktivních historických sálech Prelatury. Součástí akce je i kulturní program.

Noc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověNoc v knihovně, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Den dětí

Na akci pořádané Domem dětí a mládeže Český Krumlov máme svoje stanoviště, kde hrajeme buď vědomostní nebo pohybové hry, divadlo nebo čteme dětem. Zároveň seznamujeme děti i rodiče s knihovnou a naší nabídkou.

Den dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověDen dětí, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

Kouzelný Krumlov

Městská akce, které se pravidelně účastníme s naším čarodějnickým stánkem plným soutěží, tvoření a dalšími zajímavostmi.

Kouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém KrumlověKouzelný Krumlov, zdroj: Městská knihovna v Českém Krumlově

V průběhu roku pořádáme celou řadu akcí. Mezi ty nejoblíbenější patří historické procházky městem s výkladem Mgr. Martina Jakaba nebo každoroční listopadový Koncert mezi knihami českokrumlovské kapely Lakomá Barka. Stálicemi v programu jsou také besedy věnující se zdravému životnímu stylu, regionální historii či archeologii. Prostor u nás naleznou také zajímavé nové publikace a jejich autoři.

Kromě kulturních akcí pořádáme i pravidelné vzdělávací akce, například Virtuální univerzitu 3. věku nebo trénování paměti.

Nabídka je poměrně široká, rozhodně se tedy vyplatí sledovat kalendář akcí.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: