Prohlášení o přístupnosti

1. Prohlášení o přístupnosti

Městská knihovna v Českém Krumlově se zavazuje k zpřístupnění své webové stránky v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, který provádí Směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti webových stránek a mobilních aplikací.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetovou stránku www.knih-ck.cz.

1.1. Stav souladu

Tato webová stránka je plně v souladu s EN 301 549 V2 1.2 a standardem WCAG 2.1.

1.2. Přístupnost obsahu

Na internetových stránkách jsou informace publikovány i ve formátech DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky, formátování a bezpečnostní prvky, které webový formát HTML nepodporuje. Pro prohlížení těchto dokumentů lze použít zdarma dostupné prohlížeče (Acrobat reader, LibreOffice).

1.3. Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 9. 2. 2022. Pro vypracování prohlášení byl použit zákon č. 99/2019 Sb., a metodický pokyn MVČR k tomuto zákonu, normy EN 301 549 V2 1.2 a standard WCAG 2.1.

1.4. Zpětná vazba a kontaktní údaje

Stále pracujeme na tom, aby byly tyto stránky bez problémů přístupné všem uživatelům. Pokud narazíte na jakýkoli problém, dejte nám prosím vědět. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím využijte níže uvedené kontakty.

Kontakt na správce obsahu

Městská knihovna v Českém Krumlově
Horní 155,
381 01 Český Krumlov – Vnitřní Město
e-mail: reditel@knih-ck.cz

1.5. Postupy pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost zaslanou v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 kontaktujte:

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
140 21 Praha 4
e-mail: pristupnost@mvcr.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Městská knihovna v Českém Krumlově

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: